زیبایی

یکی از مواردی که در هنگام انجام درمان های زیبایی برای ما سوال پیش میاد ، آشنایی با روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد

در پست قبلی در مورد دندانپزشک زیبایی چیست صحبت کردیم ، اما در این پست می خواهیم در مورد این درمان ها توضیحات بیشتری خدمت شما عزیزان تقدیم کنیم .

با ما همراه باشید .

روش های دندانپزشک زیبایی

روش های دندانپزشک زیبایی چیست ؟ دندانپزشک زیبایی چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

  • تغییر اندازه، شکل و نظم دندان‌ها
  • بستن فاصله بین دندان‌ها
  • روکش های دندانی
  • کاشت ایمپلنت دندان
  • جایگزینی دندان
  • جایگزینی درمان‌ها و ترمیم‌های قدیمی و نازیبا
  • بلیچینگ دندان
  • کاشت نگین دندان
  • ترمیم همرنگ دندان

در ادامه در مورد هر درمان به صورت خلاصه توضیحاتی ارائه خواهیم کرد ، با ما همراه باشید تا در مورد روش های دندانپزشکی زیبایی اطلاعات بیشتری بدست بیاورید .

 

دندانپزشک زیبایی  : سفید کردن دندان ها – بلیچینگ

 

سفید کردن دندان یکی از ساده ترین و ارزانترین روشهای زیبا سازی لبخند است. در این روش دندانها با محصولات مخصوصی که دندانپزشک در مطب استفاده میکند، سفید میشوند. همچنین میتوانید قالب و ژل سفید کننده دندان را از دندانپزشک بگیرید و در خانه آن را استفاده کنید.

سفید ماندن دندان پس از بلیچینگ به نوع رژیم غذایی ، بهداشت دهان، نوع تغذیه‌ای که فرد پس از انجام بلیچینگ دارد و میزان رنگدانه‌های موجود در نوشیدنی‌ها و غذاها بستگی دارد.

لازم به ذکر است که بلیچینگ برای دائمی ماندن باید هر چند مدت یکبار طبق نظر پزشک  تکرار شود تا سفیدی ماندگاری به دندانهایتان ببخشد.

برای سفید کردن دندانها که به اصطلاح به آن بلیچینگ می گویند از مواد شیمیایی استفاده می شود ، این مواد که  پر اکسید هیدروژن نام دارند ، باعث ایجاد تغییر رنگ در دندان می شوند.

مواد بلیچینگ به داخل ساختار کریستالی مینا نفوذ کرده و رنگ دانه های رسوب کرده در بین هرم‌های مینائی را اکسید می‌کنند. با گذشت زمان نفوذ مواد اکسید کننده بلیچینگ به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار دارد نیز صورت گرفته و رنگ آن نیز روشن تر می‌شود .

مواد استفاده شده در انواع مختلف بلیچینگ متفاوت می باشد و دارای غلظت های متفاوتی است. در مواردی که به سفید شدن فوری نیاز داشته باشیم از روش مطبی استفاده میکنیم ولی شیوه صحیح آن استفاده از هر دو روشش بلیچینگ میباشد.

بلیچینگ یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد .

 

دندانپزشک زیبایی : کامپوزیت ونیر

 

ونیرهای کامپوزیتی ، روش هایی تقریبا بدون ضرر برای زیبایی لبخند های شما می باشد.

ونیر های کامپوزیتی دندان پوسته های نازک و اختصاصی بیمار هستند که از رزین یا پورسلین همرنگ دندان ساخته میشوند و سطح جلویی دندان را میپوشانند.

کامپوزیت ونیر در واقع یک ترکیب خمیری شکل است که توسط تابش نور در طول موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت شدن آن بوسیله پولیش دادن به شکل مناسب می دهند.

ونیر کامپوزیت ها با نام های (ونیر یک جلسه ای) ، (کامپونیر) ، (ونیر های رزین کامپوزیتی) و در بعضی موارد (باندینگ کامپوزیت) هم شناخته می شوند

کامپوزیت ونیر یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد .

 

دندانپزشکی زیبایی : لمینت های سرامیکی

 

لمینت های سرامیکی که به آن  لمینت دندان یا ونیر پرسلن ، پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا میباشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها به کار میرود.

جنس لمینت از مواد هم رنگ دندان است که برای اصلاح فرم، بد رنگی، شکل، طول دندان و یا بستن فاصله ی بین دندانی و حتی برای اصلاح شکستگی ها و لب پریدگی هایی دندانی استفاده میشود. لمینت به صورت لایه های نازکی روی سطح دندان قرار می گیرد و ایراد های دندان را می پوشاند.

این روش به روش غیر مستقیم لمینت معروف می‌باشد. جنس این نوع لمینت، از سرامیک یا همان پرسلن که نوعی چینی است، می‌باشد. دندان شما با لمینت سرامیکی ثبات رنگی بیشتری خواهد داشت.

هزینه‌ی لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است، بنابراین مقاومت بیشتری هم دارد.

لمینت های سرامیکی یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد .

روش های دندانپزشک زیبایی - زیبایی دندان

 

تا به اینجا با سه درمان از روش های دندانپزشکی زیبایی آشنا شدید ، در پست های بعدی در مورد این سه درمان توضیحات تکمیلی خدمت شما عزیزان قرار خواهیم داد.

با ما همراه باشید .

در ادامه قصد داریم در مورد روکش های دندانی ، بریج های دندانی و ایمپلنت دندان توضیحات بیشتری خدمت شما عزیزان بدهیم .

 

دندانپزشکی زیبایی  : روکش های دندان

 

روکش دندان برای دندان‌هایی که دیواره ‌هایشان شکسته یا حجم قابل توجهی از ساختار آنها به دلیل پوسیدگی از بین رفته باشد؛ همچنین دندان‌هایی كه به دلیل عصب‌کشی یا نازک شدن جداره، احتمال شکستن ‌شان وجود داشته باشد، با روکش‌هایی به شکل دندان ( روکش دندان ) ترمیم و بازسازی می‌شوند.

روکش دندان که از انواع پروتز ثابت دندان هستند و از مواد مختلفی (فلزی  و سرامیکی یا ترکیبی از هردو) با روش غیر مستقیم ساخته میشوند.

از روکش معمولا برای افزایش استحکام دندان و حفاظت از آن دربرابر شکستنُ و بهبود ظاهر و زیبایی دندان استفاده میشود.

روکش های دندان یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد .

 

دندانپزشکی زیبایی : بریج های دندانی

 

بریج جهت درمان بی دندانی ساخته میشود و به این صورت که با قرار گرفتن روی دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل میکند. در اغلب بریجها دوطرف محل اتصال دندانهای پایه روکش میشوند و در بعضی از آنها بریج به دندانهای دو طرف توسّط بالههایی می چسبد

بریج ها می توانند تا زمانی که دندان های اطراف قدرت نگه داشتن آنها را داشته باشند، در دهان بمانند.

در صورتی که دندان های اطراف این جای خالی، ضعیف، شکسته و یا به هر طریقی قادر به نگه داشتن بریج نباشند، می توان از گزینه های دیگری نظیر ایمپلنت برای پرکردن جای خالی استفاده کرد.

مهمترین اقدامی که میتوانید برای افزایش طول عمر روکش و بریج انجام دهید، رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان است.

در صورتی دندان یا استخوان تکیه گاه بریج به واسطه بیماری لثه دچار اشکال شود، بریج پشتیبان خود را از دست میدهد و خراب میشود. سلامت دندانها و لثه های خود را با نخ دندان کشیدن و دو مرتبه مسواک زدن در روز (با خمیر دندان حاوی فلوراید) حفظ کنید. همچنین مرتبا برای چکاپ باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

بریج های دندانی یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد

 

دندانپزشکی زیبایی : ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت های دندانی به عنوان یک درمان جایگزین برای پروتز های بریج بوده که دندانها تراشیده می شوند، و هدف اصلی از معرفی این درمان ( ایمپلنت دندان ) این است که در آینده هیچ دندانی به خاطر پایه بریج قرار گرفتن تراشیده نشود و از بین نرود.

ایمپلنت ها پیچ هایی از جنس فلز سازگار با بدن هستند که با روش جراحی زیر لثه در داخل استخوان جای داده میشوند. وقتی این پیچ ها در جای خود قرار گرفتند به دندانپزشک این امکان را میدهند تا با استفاده از پروتز های دندانی روکش ایمپلنت را بر روی آنها قرار دهند.

ایمپلنت به پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم گفته می شود که در استخوان فک کاشته شده و جایگزین دندان از دست رفته می شود. ایمپلنت های دندانی میتوانند یک پارچه و یا دو تکه باشند و توسط پیچ اتصال قسمت تاج و ریشه به هم وصل شوند .

ایمپلنت دندان یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد.

 

 

تا به اینجای کار در مورد ایمپلنت دندان ، بریج دندان ، روکش دندان ، بلیچینگ دندان ، لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر صحبت کردیم .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید .

 

دندانپزشک زیبایی – دکتر امیر انتظاری

 

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با سایر درمان ها ، صفحه اصلی وب سایت ما را مشاهده کنید .

 

دکتر امیر انتظاری – دندانپزشک زیبایی مشهد

 

شماره تماس جهت رزرو وقت :

 

05136040081

 

آدرس مطب :

 

مشهد ، بلوار وکیل آباد – بلوار جلال آل احمد – جلال 6 – ساختمان پردیس – طبقه چهارم

 

 

 

30 مارس, 2019

دندانپزشکی زیبایی چیست

دندانپزشکی زیبایی متفاوت از دندانپزشکی عمومی و تلفیقی از هنر و علم است. دندانپزشکان زیبایی در مطب دندانپزشکی دکتر امیر انتظاری ، جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری از دندان‌ها را به شما  عزیزان ارائه می‌دهند. اما شاید برایتان سوالی پیش آمده باشد که دندانپزشک زیبایی چیست؟ و چه کاری انجام […]

Read More
09 آوریل, 2019

ناهنجاری دندان و درمان ها

یکی از مشکلات شایع در بین افراد وجود ناهنجاری های دندان و درمان ها می باشد. ناهنجاری دندان زمانی رخ می دهد که یکی از فک های بالا و پایین رشد هماهنگ نداشته باشند. ممکن است که دندان در دهان در موقعیت مناسبی رشد نکرده باشد یا به دلایلی در بین دندان ها فاصله وجود […]

Read More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *