ارتودنسی زیبایی

یکی از مشکلات شایع در بین افراد وجود ناهنجاری های دندان و درمان ها می باشد. ناهنجاری دندان زمانی رخ می دهد که یکی از فک های بالا و پایین رشد هماهنگ نداشته باشند.

ممکن است که دندان در دهان در موقعیت مناسبی رشد نکرده باشد یا به دلایلی در بین دندان ها فاصله وجود داشته باشد. در حالت دیگر ممکن است که به خاطر کمبود فضا در فک بالا و پایین دندان ها بر روی هم قرار گیرند

در این پست سعی می کنیم در مورد این ناهنجاری های دندان و درمان ها مرتبط با آن صحبت کنیم

با ما همراه باشید .

 

ناهنجاری دندان و درمان ها

 

ناهنجاری های دندان و درمان ها آن چیست؟

 

زمانی که دندان های فک بالا و پایین در شرایط ایده آل به خوبی برروی یکدیگر قرار می گیرند و هیچ گونه عدم تناسب و عدم تقارن در دندان ها و هر دو فک مشاهده نمی شود و  اگر در میان دندان ها شرایطی غیر از این وجود داشته باشند، باید جهت بررسی، تشخیص و اصلاح ناهنجاری دهان و دندان ( مال اکلوژن ) مربوطه، باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید که در صورت نیاز درمان ارتودنسی انجام دهد.

در شرایط بالا ، برای ما یک ناهنجاری دندانی پیش آمده است .

ناهنجاری دهان و دندان در ارتودنسی دو دسته هستند :

 • ناهنجاری های فکی
 • ناهنجاری های دندانی

 

 

ناهنجاری دندانی به چه مواردی گفته می شود ؟

 • دندان های فاصله دار
 • اپن بایت
 • دیپ بایت
 • کراس بایت
 • دندان های غائب
 • دندان های نیش نهفته
 • نامرتبی دندان
 • جلو بودن فک پایین
 • عقب بودن فک پایی

 

تقسیم بندی مال اکلوژن ها :

مال اکلوژن می تواند در دسته بندی های مختلفی قرار بگیرد که در ادامه توضیحات مختصری در مورد سه کلاس مال اکلوژن خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد .

 

مال اکلوژن کلاس یک :

در این ناهنجاری دندان با وجود آنکه دندان های آسیای بالا و پایین در جایگاه مناسبی قرار دارند، دندان ها دارای فضای خیلی کم یا خیلی زیاد هستند. در مال اکلوژن کلاس یک اندازه دندان ها باعث بروز ناهنجاری می شود.

 

مال اکلوژن کلاس دو :

در این شرایط دندان های آسیای بالا و پایین به درستی روی یکدیگر قرار می گیرند ولی جایگاه دندان های قدامی درست نیست. مال اکلوژن کلاس دو زمانی رخ می دهد که فک پایین عقب تر از فک بالا قرار بگیرد.

 

مال اکلوژن کلاس سه :

دندان های آسیای پایین جلوتر از جایگاه مناسب هستند و با دندان های آسیای بالا مطابقت ندارند. این وضعیت باعث پیش آمدگی دندان ها و فک پایین می شود که مشکلات بسیاری را برای بافت لثه ایجاد می کند.

 

درمان ناهنجاری دندان :

 

ناهنجاری های دندانی روش های مختلفی دارد که با توجه به تشخیص پزشک ، این درمان انجام می شود .

در ادامه با اسامی این درمان ها بیشتر آشنا خواهید شد .

روش های درمان ارتودنسی :

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی متحرک

———

براکت های فلزی ارتودنسی

براکت های سرامیکی ارتودنسی

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی دیمون

استفاده از هر یک از روش های بالا بنابر تشخیص دندانپزشک می باشد .

 

 

نامرتبی و شلوغی دندان ها ممکن است در پی بزرگ بودن دندان ها و یا کوچک بودن فک رخ دهد. در پی شلوغی و نامرتبی دندان ها، دندان های فرد کنار هم جفت نمی شود و ظاهری نامرتب و نامناسب پیدا می کند.

در این حالت شما باید به دندانپزشک زیبایی برای بهبود وضع ظاهری دندان هایتان مراجعه کنید. دندانپزشک زیبایی شما با کشیدن یکی از دندان های شما و انجام ارتودنسی، ناهنجاری دندان های شما را درمان می کند.

 

 

پل های ارتباطی :

 

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع درمان ها و خدمات دندانپزشکی مطب دکتر امیر انتظاری به صفحه اینستاگرام مراجعه کرده و با فالو کردن صفحه ما ، از آخرین اخبار ، آموزش ها و گالری تصاویر درمان های انجام شده اطلاع پیدا کنید ، برای ورود به صفحه اینستاگرام ما بر روی لینک زیر کلیک کنید .

 

دندانپزشک زیبایی مشهد – دکتر امیر انتظاری

 

در صورتی که در مورد خدمات دندانپزشکی زیبایی می خواهید اطلاعات بیشتری بدست بیاورید بر روی لینک زیر کلیک کنید :

 

خدمات دندانپزشک زیبایی

 

شماره تماس : 05136040081

 

با ما همراه باشید و ما را به دوستان خود معرفی کنید .

 

30 مارس, 2019

دندانپزشکی زیبایی چیست

دندانپزشکی زیبایی متفاوت از دندانپزشکی عمومی و تلفیقی از هنر و علم است. دندانپزشکان زیبایی در مطب دندانپزشکی دکتر امیر انتظاری ، جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری از دندان‌ها را به شما  عزیزان ارائه می‌دهند. اما شاید برایتان سوالی پیش آمده باشد که دندانپزشک زیبایی چیست؟ و چه کاری انجام […]

Read More
04 آوریل, 2019

روش های دندانپزشکی زیبایی

یکی از مواردی که در هنگام انجام درمان های زیبایی برای ما سوال پیش میاد ، آشنایی با روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد در پست قبلی در مورد دندانپزشک زیبایی چیست صحبت کردیم ، اما در این پست می خواهیم در مورد این درمان ها توضیحات بیشتری خدمت شما عزیزان تقدیم کنیم . با […]

Read More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *